W ostatnim czasie zauważyłem, że coraz popularniejsze stają się elementy wymienione w tytule. Na początku byłem tym trochę zniesmaczony. Zastanawiałem się, jaki jest sens kupować płytki, które wyglądają jak drewno, albo stare drewno, a tym starym drewnem nie są.
Podobnie w kwestii paneli, widziałem panele, które wyglądały jakoby były kamiennymi płytami. Przecież WSZYSTKIE panele imitują drewno (myślałem sobie w duchu).
Człowiek dojrzewa do wielu rzeczy i chyba w końcu zrozumiałem skąd takie „udziwnienia”. Oczywiście z potrzeb klienta – to na pewno, ale co dalej?
Płytki drewniane na zewnątrz
Wyobraź sobie, że chcesz zrobić sobie zewnętrzne schody w drewnie. Da radę? Owszem, ale utrzymanie będzie bardzo trudne, a impregnacja, czyszczenie, etc., zrujnują Cię finansowo i psychicznie.
Tymczasem układasz płytki ceramiczne, które mają drewniany nadruk i żłobienia. Póki nie dotkniesz, nie uwierzysz, że to nie jest drewno. Całość jest znacznie bardziej trwała, a pielęgnacja kończy się na zamiataniu.
Panele imitujące kamień
Z drugiej strony panele laminowane, które wyglądają jak kamienna, na przykład marmurowa płyta. Po co takie coś? A no po to samo co w przypadku imitacji drewna. Panele są panelami i jest to ich największym plusem, bo są trwałe, tańsze od drewna, łatwiejsze w montażu i utrzymaniu. To samo z kamieniem. Gdyby chcieć przetransportować takiego piaskowca, dociąć go, przykleić, szlifować…
A tak układamy eleganckie, ciepłe, łatwe w pielęgnacji panele.
Tutaj macie całą gamę tego typu produktów, gdzie panel imituje kamień, beton, etc. http://podlogi24.net/panele-o_c_76_1.html
Czy po moim wywodzie filozoficznym zgadzacie się z moim zdaniem, że warto czasem poeksperymentować i spojrzeć na kwestie wystroju szerzej niż tak jak „wszyscy”?
Pozdrawiam :)
Comments are closed.