Podłoga drewniana dębowa do salonu

podłoga drewnianaDziś zastanowimy się czy warto i na ile jest to opłacalne, aby zainstalować drewnianą podłogę w naszym salonie. Nie „jakąś tam” drewnianą, a dębową, solidną podłogę.

Parkiet dębowy – podłoga drewniana do salonu

Nie ma produktów idealny. A może inaczej – nie ma produktów, które byłyby idealne dla wszystkich i chyba tak też jest w przypadku podłóg. Dla jednych dębowa podłoga w postaci parkietu czy litej deski, będzie najlepszym na rynku rozwiązaniem, jednak inni znajdą w niej minusy.

Zamiast testować ją samodzielnie, lepiej przeczytać o plusach i minusach tutaj.

Minusy drewnianej podłogi

Otóż każde drewno – nawet najtwardsze jak dąb, nadal jest drewnem i zarysowania a także wgniecenia od przesuwania mebli, czy te spowodowane upuszczeniem ciężkich przedmiotów, nadal będą występowały.

O podłogę dębową należy stale dbać, a zatem pielęgnacja woskiem, regularne czyszczenie, unikanie pewnych detergentów – to norma. Warto unikać także zwierząt, które mają pod swoimi łapami piach, pył i inne zabrudzenia, a w dodatku będą rysowały powierzchnię swoimi pazurami.

Plusy drewnianej podłogi

Największym plusem drewna jest sam fakt, że podłoga jest faktycznie drewniana, to elegancki i bardzo praktyczny materiał. Jeśli jesteście spokojnym małżeństwem i w Waszym domu nie planujecie dużego ruchu (psy, dzieci, częste remonty), to drewno będzie jak najbardziej odpowiednie.

Gdzie kupić drewniane podłogi?

Jeśli chcesz zakupić podłogi z prawdziwego drewna, to polecamy sklep http://podlogi24.net/

Znajdziesz tam zarówno produkty takie jak podłoga drewniana dębowa, jak i panele laminowane, czyli wspaniała (znacznie solidniejsza) podłoga do dowolnego wnętrza.

A zatem – twardo stąpaj we własnym domu, po solidnej podłodze – tego Ci życzymy.

sklep z podłogami

Przeczytaj również:  Izolacja balkonu przed pękaniem